3. Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Üsküdar Üniversitesi olarak ‘pozitif psikoloji’nin ülkemizde yaygınlaşması ve tanınması adına önemli çalışmalar yürütmekteyiz. Bu doğrultuda 2016 ve 2017 yıllarında uluslararası nitelikli iki pozitif psikoloji kongresi düzenledik. Kongrelerimize gösterilen ilgi, bizim için yenilerini düzenleme konusunda teşvik edici oldu.   

3. Avrasya Pozitif Psikoloji Kongresini 12-14 Nisan 2019 tarihlerinde İstanbul’da Üsküdar Üniversitesinde gerçekleştireceğiz. Kongremizin bu yılki temasını “Psikolojik İyi Oluşun Kaynakları” olarak belirledik.  Pozitif psikoloji alanına katkılarda bulunmuş, yurtiçinden ve yurtdışından önemli bilim insanlarının katılacağı kongremizde, bu alanda çalışmalar yürüten araştırmacı ve uygulayıcılar için bilimsel ve sosyal bir ortam oluşturmayı planlıyoruz.

Kongre programının içeriğini, pozitif psikoloji ile ilgili konferanslar, paneller, çalışma grupları, bildiri ve poster sunumları oluşturacaktır. Kongremizin dili Türkçe ve İngilizce olacaktır.
Kongremizin, ülkemizin ve dünyamızın esenlik ve barışına katkılarda bulunması dileğiyle, sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyacağız. Kongremize katılımınız bizleri onurlandıracak ve mutlu edecektir.

Saygılarımızla,