5. Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi

Değerli Meslektaşlarımız,

Üsküdar Üniversitesi olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar ‘pozitif psikoloji’ nin ülkemizde tanınmasını ve yaygınlaştırılmasını misyon edindik. Bu noktadan hareketle 2016, 2017, 2019 ve 2022 yıllarında uluslararası katılımlı kongreler düzenledik. Ayrıca Eylül 2022 tarihinde 13. sayısını yayınladığımız “Mutluluk ve İyi Oluş Dergisi’ni” (The Journal of Happiness and Well-Being) Üsküdar Üniversitesi süreli yayınları arasına dâhil ettik.

Kongrelerimize gösterilen yoğun ilgi ve yüksek katılımdan aldığımız güçle 5. Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresini 10-11-12 Mart 2023 tarihlerinde fijital olarak İstanbul’da Üsküdar Üniversitesinde ve Zoom üzerinden gerçekleştireceğiz.

Her yıl 10 Ekim tarihinde kutlanan “Dünya Ruh Sağlığı Gününün teması 2022 yılında Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Mental Sağlık ve İyi Oluşu Küresel Bir Öncelik Haline Getirmek” olarak duyurulmuştur. Bu noktadan hareketle kongremizin bu yılki ana temasını “İyilik Bilimi” olarak belirledik ve bütün katılımcılarımızla birlikte “İyilikten Ne Doğar?” sorusuna cevap arıyoruz.

Pozitif psikoloji alanında çalışmalar yapan ve alana önemli katkılarda bulunan, ulusal ve uluslararası yetkin isimlere ev sahipliği yapacak olmanın heyecanını yaşarken, siz değerli meslektaşlarımızın katılımı ve bilimsel katkılarıyla kongremizin daha da zenginleşeceğine inanıyoruz.

Kongre programımızın içeriğinde, pozitif psikoloji ile ilgili alanın öncüsü olan akademisyenlerin katılacağı konferanslar, paneller, çalışma grupları, bildiri ve poster sunumları yer alacaktır. Kongremizin dili Türkçe ve İngilizce olacaktır.

Kongremizin ülkemiz ve dünyamızın geleceği adına umutlarımızı arttırmasını diler, sizleri aramızda görmekten duyacağımız mutluluğu belirtiriz.

Saygılarımızla,

Dr. Öğr. Üyesi Fatma TURAN

Kongre Genel Sekreteri

Dergimizin yeni sayısına dergimizin web sitesinden erişebilirsiniz:  https://jhwbjournal.com/